AGC, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü törenle kutladı. Törende basın cemiyeti ve derneklerine de birleşim çağrısı yaşan AGC Başkanı Ferdi Uzun, “Gelin hep beraber AGC altında birleşelim.” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Efeler ilçesindeki Aydın Valiliği önündeki programa çok sayıda gazeteci katıldı. Saygı duruşu bulunup ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından AGC Başkanı Ferdi Uzun, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Ardından törende konuşma yapan Başkan Uzun, gazeteciliğin dünyanın en zor mesleklerinden biri olduğuna dikkat çekti. Başkan Uzun, “Bugün ekonomik olarak mesleğin içerisinde bulunduğu sıkıntılı durumlar ve beraberindeki birçok sorunlara rağmen yine de gazeteciler ayakta kalmayı başardı. Biz bir yerlerden talepte bulunmak istiyorsak, önce kendi kapımızın önünü temizlememiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“MASAYA YUMRUĞUMUZU TEK BİR ŞEKİLDE VURALIM”

Diğer basın cemiyeti ve derneklerine AGC çatısı altında birleşme çağrısında bulunan Uzun, “Arkadaşlarımız her 10 Ocak geldiğinde ’neden birtakım organizasyonları beraber yapmıyoruz?’ diyerek serzenişte bulunuyorlar. Aydın’daki meslek kuruluşu Aydın Gazeteciler Cemiyeti’dir. Burası 34 yıllık bir cemiyettir. Gelin hep beraber bu çatı altında birleşelim ve masaya yumruğumuzu tek bir şekilde vuralım." ifadelerini kullandı.
Başkan Uzun konuşmasının sonunda her zaman yan yana görev yaptıkları emniyet mensuplarına da teşekkür etti.

10 Oca 2024 - 14:33 - Gündem