KKTC Başbakan Yardımcısı: Barış Harekatı sonrası ilk kez bu kadar fazla şehidimiz oldu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Turizm Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, KKTC'li sporcu, öğretmen, antrenörlerin de bulunduğu 72 kişinin depremde hayatını kaybettiği İsias Otel davasını takip etmek için geldiği Adıyaman'da "Kuzey Kıbrıs'ta 1974 yılındaki Barış Harekatı sonrasında ilk kez bu kadar fazla şehidimiz oldu" dedi.

6 Şubat'ta meydana gelen depremlerde Adıyaman'da bulunan İsias Otel'de KKTC'den voleybol turnuvası için gelen, aralarında sporcu, öğretmen, antrenör ve Türkiye Turist Rehberleri Birliği üyelerinin de bulunduğu 72 kişinin hayatını kaybettiği dava için Adıyaman'a gelen KKTC Başbakan Yardımcısı Turizm Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Adıyaman Adliye Sarayı önünde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"BELKİ UZUN SOLUKLU BİR MAHKEME SÜRECİ OLACAK"

Fikri Ataoğlu, örnek bir dava sonucu olacağını ifade ederek, Barış Harekatı sonrasında ilk defa bu kadar fazla şehitlerinin olduğunu söyledi. Duruşma salonundaki savunmaları üzülerek dinlediğini kaydeden Ataoğlu şöyle söyledi:

07 Oca 2024 - 04:00 - Dünya