Erdoğan, Aydın adayını yarın açıklayacak: Aydın için Savaş

Reis Aydın için Savaş'tan vazgeçmeyecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yarın İstanbul'da düzenlenecek programda, 12’si büyükşehir olmak üzere açıklayacağı 28 belediye başkanı adayı arasında Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı da yer alıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti'nin 7 Ocak Pazar günü Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek programda açıklayacağı Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı netlik kazandı. AK Parti Aydın'da parti içi kulislerden edinilen bilgilere göre, Aydın’da daha önce 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde de aday gösterilen AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş tekrar aday gösterilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmi açıklamasının ardından adaylığı resmiyet kazanacak olan Milletvekili Mustafa Savaş, Aydınlı seçmenlerden üçüncü kez Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için destek isteyecek.

Öte yandan Gazeteci İsmail Saymaz da bugün parti içi kulislerden edindiği bilgilere dayanarak AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Mustafa Savaş'ın adının geçtiğini duyurmuştu.
İktidara yakınlığıyla bilinen ve aynı zamanda Millet Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni olan Sinan Burhan da katıldığı tv programında AK Parti'nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Mustafa Savaş'ı açıklanacağını belirtmişti.

06 Oca 2024 - 16:40 - Gündem