İstanbul Tabip Odası: Yoğun bakımlarda yer kalmadı, hastalara sıra veriliyor

İstanbul Tabip Odası, yayılım halindeki birden fazla üst solunum yolu hastalığı nedeniyle servislerin ve yoğun bakımların dolduğunu belirtti. Türk Tabipleri Birliği de Sağlık Bakanlığı'na yazı yazarak önlem alınmasını istedi.

Büyütmek için resme tıklayın

İstanbul Tabip Odası; Covid-19, influenza ve diğer mevsimsel virüsler nedeniyle hasta yoğunluğunun ciddi şekilde arttığını kaydetti. İstanbul Tabip Odası'nın "Vaka Sayısı Artıyor! Servisler Doldu, Yoğun Bakım Ünitelerinde Yer Kalmadı" başlıklı açıklamasında İstanbul'daki birçok hastanede servislerin dolduğu, yoğun bakım ünitelerinde boş yatak kalmadığı belirtildi.

Sahada çalışan doktorlardan alınan bilgilere dayandırılan açıklamada "Yoğun bakımlardaki doluluk alarm veriyor. Acil servislerin kırmızı alanlarında boş sedye kalmadığı, bazı hastaların yoğun bakım ünitesi için günlerdir sıra beklediği belirtiliyor" ifadeleri yer aldı.

TTB'DEN BAKANLIĞA ÇAĞRI

Türk Tabipleri Birliği (TTB) de solunum yolu hastalıklarına bağlı olarak ciddi bir salgın ile karşı karşıya kalınması üzerine 29 Aralık 2023 günü Sağlık Bakanlığı’na yazı göndererek tüm sağlık kuruluşlarında ve birimlerinde maske takımı başta olmak üzere gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

04 Oca 2024 - 19:32 - Sağlık