Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'tan "torpil" açıklaması

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, yardımcısı Ramazan Can'ın torpil taleplerine verdiği yanıtların kameraya yansımasıyla ilgili açıklama yaptı.

Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye Adalet Akademisi tarafından Yargıtay binasında düzenlenen Mesleki Uygulama Yarışmaları Ödül Töreni'ne katılan Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can, telefonuna mesajla iletilen torpil mesajlarına cevap verirken Fox TV kameralarına yakalandı.

Ramazan Can 'görevde yükselme' sınavıyla ilgili 'torpil' taleplerine tek tek yanıt verip özel kalemine yönlendirirken görüntülendi.

Bugün, Cumhuriyet'in 100. Yılında Türk Medeni Kanunu Çalıştayı'na katılan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, konuyla ilgili soruya şu yanıtı verdi:

"Bizim tek kriterimiz liyakat. Talepler gelir. İktidardan da gelir muhalefetden de gelir. Bize herkes ulaşabilir, herkes mail atabilir, herkes cep telefonuyla arayabilir. Bu talepleri değerlendirecek olan ilgili komisyonlardır. Topril vesaire iddialarını reddediyoruz."

YARGITAY'IN CAN ATALAY KARARI

Yargıtay'ın Can Atalay kararını da değerlendiren Bakan Tunç, şunları söyledi:

Uzun süredir konuşuldu. AYM'nin kararından sonra Yargıtay bir karar verdi. AYM ise dokunulmazlıktan yararlanabileceği şeklinde görüş bildirdi. Son karar Yargıtay'ın vermiş olduğu karar. Bu süreçten sonra ilgililer başvuru yapar yapmaz onların vereceği karar.

04 Oca 2024 - 14:55 - Siyaset