Başkan Güler’den Aydın için önemli hamle

Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler, Aydın'ın gölgede kalan cevheri olan kestane için heyecan verici bir proje için kolları sıvadı. Belediye Başkanı Nuri Güler öncülüğünde gerçekleştirilen kestane işleme tesisi projesiyle, Avrupa Birliği coğrafi işaret tescili Aydın Kestanesi’nin potansiyelinin ortaya çıkarılması hedeflenirken, ulusal ve uluslararası arenada tanınırlığını artırmak da amaçlanıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler, Aydın kestanesine katma değer kazandırmak için çalışma başlattı. Başkan Güler tarafından ilçeye kazandırılan Kestane İşleme Tesisinde kestane şekeri üretimiyle ilgili deneme çalışmaları için düğmeye basıldı.

Başkan Güler, büyük dikkat uyandıran proje hakkında yaptığı açıklamada, " Yeni bir başlangıca adım attık. Kestane İşleme Tesisimizde yürütülen AR-GE çalışmalarının bir parçası olarak Kestane Şekeri deneme üretimine geçtik. Bu kıymetli tesis, ilçemize ve sevdalılarına fayda sağlayacak, aynı zamanda marka değerini yüceltecek" ifadelerini kullandı.

Yenilikçi adımlarıyla dikkat çeken Köşk Belediyesi, bu projeyle sadece bir tatlı üretmekle kalmayıp Aydın'ın doğal zenginliklerini ve potansiyelini uluslararası alanda da gözler önüne sermeye hazırlanıyor.

27 Kas 2023 - 18:59 - Gündem