Ümit Özdağ, yerel seçimlerde aday çıkarmayacakları iki ili açıkladı

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yerel seçimler için Zafer Partisi olarak 79 il ve ilçelerinde aday çıkaracaklarını açıkladı. "Sadece Kars ve Iğdır'da aday çıkarmıyoruz" diye konuşan Özdağ, "Burada HDP'nin karşısında vatansever bir adayı destekleme kararı aldık" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yerel seçimlerde Kars ve Iğdır'da aday çıkarmayacaklarını söyledi.

Özdağ, kentteki bir otelde düzenlediği basın toplantısında, 14 Mayıs'taki seçimlerden sonra partisinin yükselişte olduğunu savundu.

Özdağ, "Biz bu seçimlere Zafer Partisi olarak 79 il ve ilçelerinde tek başımıza gireceğiz. Sadece Kars ve Iğdır'da aday çıkarmıyoruz. Burada HDP'nin karşısında vatansever bir adayı destekleme kararı aldık. Bu seçimleri ittifaksız gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

Konuşmasının devamında CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i hedef alan Özdağ, şöyle devam etti:

"CHP'nin yeni genel başkanı daha genel başkan seçilmeden CHP'deki genel başkan değişikliğinin gerekçesi olarak Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Zafer Partisi ile ittifak yapılarak HDP seçmeninin küstürülmesi olarak izah etti. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı'na Selahattin Demirtaş ile kol kola yol yürümesini biz de öneriyoruz. Daha iyisine layık değiller."

Özdağ, İYİ Parti'den istifa eden isimler olduğunu hatırlatarak, "İYİ Parti'li arkadaşlarımıza kapımız sonuna kadar açıktır" ifadesini kullandı.

18 Kas 2023 - 15:10 - Gündem