Kuşadasıspor Asbaşkanı Serkan Güzelgün: Bursaspor da bizim Amedspor da bizim

Kuşadasıspor Asbaşkanı Serkan Güzelgün, Ayvalıkgücü Belediyespor maçının ardından yaptığı açıklamada olaylı Bursaspor-Amedspor maçıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Güzelgün, “Futbol barıştır, evrenseldir, kardeşliktir. Siyaseti buna karıştırmak doğru değildir. Tekrar söylüyorum; Amedspor vardır. Amedspor’a buradan selamlarımı söylüyorum. Ama Bursaspor’u da çirkin tezahürat ve baskıdan dolayı da kınıyorum” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Kuşadasıspor ile Ayvalıkgücü Belediyespor karşılaşması Kuşadasıspor’un 1-0 üstünlüğüyle sona erdi. Maçın ardından Kuşadasıspor Asbaşkanı Serkan Güzelgün, geçtiğimiz hafta oynanan olaylı Bursaspor-Amedspor maçıyla ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Güzelgün, “Geçen hafta çirkin tezahürat, 11 futbolcunun verdiği mücadeleyi yok saymak, onları su yağmuruna tutmak, ateşli madde atmak futbola yakışmıyor. Buradan Bursaspor taraftarını kınıyorum. Bursaspor maçını yöneten hakemi de kınıyorum. O maçın kesinlikle tatil olması gerekiyordu. Bu kadar zulüm yapılamaz” dedi.

Güzelgün’ün açıklamaları şu şekilde:

Bizim için önemli bir maçtı. 1-0’da olsa maçı almış olduk. İyi bir skor bizim için. Deplasman şansımızı da kırmıştık. Playofflara kalma hedefimize daha da yaklaşmış olduk. Geçen hafta oynanan Bursaspor-Amedspor maçı için konuşmak istiyorum. Tabi ki, futbola bu tip şeyler yakışmadı. Bursaspor da bizim, Amedspor da bizim. Amedspor var mı sorusuna gelince, tabi ki Amedspor var. Türkiye Futbol Federasyonu’nun kabul ettiği bir takımı bugün yok saymak bence doğru bir şey değil. Irkçılık kesinlikle iyi bir şey değil. Geçen hafta çirkin tezahürat, 11 futbolcunun verdiği mücadeleyi yok saymak, onları su yağmuruna tutmak, ateşli madde atmak futbola yakışmıyor. Buradan Bursaspor taraftarını kınıyorum. Bursaspor maçını yöneten hakemi de kınıyorum. O maçın kesinlikle tatil olması gerekiyordu. Bu kadar zulüm yapılamaz. Bursaspor da bizim Amedspor da bizim. Bu kadar çirkin olmanın hiç gereği yok. Futbol barıştır, evrenseldir, kardeşliktir. Siyaseti buna karıştırmak doğru değildir. Tekrar söylüyorum; Amedspor vardır. Amedspor’a buradan selamlarımı söylüyorum. Ama Bursaspor’u da çirkin tezahürat ve baskıdan dolayı da kınıyorum. Kuşadasıspor Asbaşkanı olarak futbolu seviyoruz. Sporun birçok dalı vardır, hepsini seviyoruz.

14 Mar 2023 - 22:56 - Spor