ADÜ'lü Tuğba Danışmaz, Türkiye Rekoru kırarak ‘Avrupa Şampiyonu’ Oldu

Türkiye ev sahipliğinde Ataköy Atletizm Salonu’nda düzenlenen Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nın kadınlar üç adım atlama finalinde Adnan Menderes Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi (SBF) Öğrencisi Milli Atlet Tuğba Danışmaz; 14.31 ile Türkiye Rekoru kırarak Avrupa Şampiyonu oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

Danışmaz, elde ettiği madalya ile Türkiye’ye 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda ilk madalyasını da kazandırmış oldu. 23 yaşındaki atlet, 14.31 dereceyle ilk sırada yer alarak gurur verici bir başarıya imza attı. 

Avrupa şampiyonu olarak hem ülkemizi hem de Aydın'ı gururlandıran Tuğba Danışmaz'ı tebrik eden ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir, “Yüzyılın felaketini yaşadığımız ve milletçe zor bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde gelen güzel haberler moralimizi düzeltiyor. Evlatlarımız üstün başarılarıyla bizleri gururlandırmaya devam ediyorlar. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültemiz Öğrencisi Tuğba Danışmaz, 37. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda ‘Avrupa Şampiyonu’ olarak hem Üniversitemize hem de Aydın’a büyük bir gurur yaşatmıştır. Başta kıymetli evladımız olmak üzere; bu başarıda emeği geçen tüm hocalarımıza ve başarıda emeği olan herkese en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Şampiyonlar Okulu olarak bilinen Spor Bilimleri Fakültemiz gururumuz olmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

07 Mar 2023 - 16:50 - Spor